Užily by si ženy den v roli muže?

Osobní rozvoj Vztahy / 24.11.2014

Už jste si někdy chtěly vyzkoušet, jaký bude váš den v roli muže?

V některých věcech si ženy říkají, že by si to s muži vyměnily. Ale je tomu skutečně tak? Po určité době si ženy přestanou stěžovat a jsou spíše hrdé na to, že jsou ženy. Kdyby se přeci do mužské role dostaly, co by asi bylo v jejich jednání a chování jinak?

Bez přátelských hádek jde všechno lépe!

Ženy by si jistě užívaly svět bez hádek, urážlivých kamarádek a žárlivých scén. Ženy jsou daleko hádavější. Muži taky nejsou úplně bez viny, ale přeci jen umí řešit konflikty jiným způsobem než ženy. Mezi přáteli si vymění pár nadávek a pokračují v tom pevném přátelství i nadále – to je odlišné od žen, které se mezi sebou vydrží nebavit i pár let, než si uvědomí, že jejich kamarádka v něčem měla pravdu a nemuselo jejich přátelství skončit. Takže tohle by si ženy asi užívaly.

Užívala bych si schopnost hodit hádky za hlavu a mít všechny své milované přátele okolo sebe,“ řekla Adéla, studentka Slezské univerzity.

Chtěly byste být v pohodě jako muži? Zeptejte se jich na recept! Zdroj: foter.com

Chtěly byste být v pohodě jako muži? Zeptejte se jich na recept! Zdroj: foter.com

Pohoda, nohy na stůl a pivo do ruky

V roli muže by ženy nemusely stát u plotny, u žehlicího prkna a u dětí. Vždyť to byste si mohly zajít na pivo s kamarádkami (nebo na víno), užít si volný den a obhájit si to tím, že jste toho měly v práci moc, tak si potřebujete trochu odpočinout. Nebo byste klidně mohly zůstat doma a pustit si svůj oblíbený film a mít na chvíli klid.

Obešly byste i přírodu!

Ten jeden den v roli muže by měl i další plus – žádný den plný špatné nálady, bolesti břicha a neustálého chození na toaletu. Jednoduše by si příroda musela na ten den dát v roli muže pohov (co se týče sedmidenních starostí, které ženy mají každý měsíc). Na druhou stranu je otázkou, zda by ženy zvládly ovládat nádobíčko mužů. Nechtěná erekce na veřejnosti by asi nebyla nejpříjemnějším okamžikem ženy v roli muže. V tomto bych asi váhala, zda si raději nenechat vlastní ženské starosti.

Mezi ženami a muži vzniká často nepochopení právě proto, že se jejich prožívání v lecčem liší a každý má v sobě trochu jinou energii. Užila bych si určitě životní nadhled, který je mužům vlastní – umět se na chvíli nestresovat kvůli pitomostem, to by opravdu bodlo. Ale určitě bych se nechtěla zmrzačit kvůli sázce s kamarádem – soutěživost a touha po výhře mi asi vlastní nikdy nebude,“ svěřila se Petra, studentka Masarykovy univerzity.

A co mužské nádobíčko? Necháme ho raději mužům... Zdroj: foter.com

A co mužské nádobíčko? Necháme ho raději mužům… Zdroj: foter.com

Větší síla?

A umíte si představit, že byste dělaly v průmyslu s těžkými kovy, kurýra převážejícího těžké balíky (to byste nevěřily, co si lidé všechno objednají) nebo třeba v SEALS? Myslím, že byste velmi rychle prchaly do svých vlastních řad. V tomhle by si muži zasloužili obdiv. My ženy nejsme úplně nejkřehčí (cvičíme a makáme na sobě, že?), ale oni jsou prostě už tak nějak odjakživa silnější – a to na nich máme přece rády.

Vyzkoušely byste si nádobíčko?

Chtěly byste vyzkoušet, jaké to je, když člověk poslouchá frajera v kalhotách místo toho, aby poslouchal svou hlavu? Chtěly byste skočit s několika ženami do postele? Chtěly byste vyzkoušet, jak je lehké dosáhnout orgasmu (tolik chtěného v ženských kruzích; mnoho žen za svůj život orgasmu ani nedosáhne)? Mohlo by to být zajímavé, možná i poučné, ale nevím, zda byste si to opravdu užily.

Já jsem byla od dětství hrozně pyšná na to, že jsem holka, takže bych takový den nechtěla. A kupodivu mě ani nezajímá, jaké to je, čůrat vestoje,“ řekla Alžběta.

Bojíte se být v roli muže? Zdroj: foter.com

Bojíte se být v roli muže? Zdroj: foter.com

Vzájemné pochopení

Možná by den v roli muže přinesl víc než jen užitek nebo zkušenost. Možná byste si uvědomily, jak muži přemýšlejí a co je třeba jim říkat nahlas (komunikujte!) a co si odvodí sami. A mohly byste se přiučit pár věcí, které jsou nutné k pohodovému zvládání stresových situací i hádek.

Já jsem se naučila být spokojená taková, jaká jsem, a za nic jiného bych to neměnila,“ svěřila se Jana.

Asi se nám tohle nikdy nepoštěstí (i když už jsme mohly vidět nejeden film na téma výměny rolí i těl muže a ženy), alespoň si můžete každý den uvědomit, jak moc jste rády, že jste ženy, a čeho si vážíte na svých mužích. 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář