7 důvodů, proč si zamilovat umění

Design / 21.11.2014

Umělci nejsou jenom pozéři dávající najevo svou nadřazenost. Má to mnohem hlubší kořeny!

Za umění můžeme považovat, dá se říct, cokoliv – ať už se na něm podílel člověk, nebo příroda. Je těžké určit hranice, kde umění začíná a kde končí. Vlastně je to úplně nemožné a to je na umění to nejlepší – je všude kolem nás, jen se ho musíme naučit vnímat!

1. Váš diář praská ve švech

Mít přehled o aktuálním dění a kulturním vyžití s sebou přináší spoustu výhod. Nejenže odejdete z různých výstav, workshopů a přednášek nabití energií a novými vědomostmi. Ale zároveň se rozroste váš adresář o spoustu nových kontaktů, ze kterých se může vyklubat i přátelství na celý život! A co teprve, když na nějaké kulturní události budete mít možnost setkat se osobně s významnými osobnostmi!

Vzdělávat a zdokonalovat se je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Zdroj: pixabay.com

Vzdělávat a zdokonalovat se je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Zdroj: pixabay.com

2. Každý by chtěl s vámi kamarádit

Umělci jsou snílci a optimisté každým coulem. Chodí po světě s hlavou v oblacích a vidí krásu v každém detailu. Výlet s procházkami po památkách a uměleckých skvostech je s milovníkem umění opravdový zážitek. Komentovaná prohlídka vás jistě nemine! Navíc umělci svým nadšením dokážou motivovat druhé v jejich činnosti!

3. Umění jako podnět k seberealizaci

Umění vám může pomoci objevit v sobě potenciál pro danou věc a probudit ve vás zvědavost. Nikdy nevíte, čím vás život může překvapit a pokud se nebráníte změnám, tak je právě ten pravý čas začít objevovat něco nového a neprozkoumaného. Umění a kultura je ta správná cesta, tak neváhejte a začněte vnímat svět z jiné perspektivy!

Když vás popadne múza, je jedno kde jste - prostě tvořte. Zdroj: pixabay.com

Když vás popadne múza, je jedno, kde jste – prostě tvořte. Zdroj: pixabay.com

4. Máte se kde projevit

Choďte s hlavou v oblacích a všímejte si okolí. Zdroj: pixabay.com

Choďte s hlavou v oblacích a všímejte si okolí. Zdroj: pixabay.com

Jakýkoliv pocit nebo myšlenka se dá umělecky ztvárnit. Své životní příběhy můžete aplikovat do něčeho, čím je budete šířit dál, do řad vašich fanoušků. Pamatujte, že nejlepší díla vznikají právě z pocitů – ať už pozitivních, či negativních.

5. Inspirace, kam jen oko dohlédne

Být tvůrčí a kreativní je občas doslova nadlidský úkol. Není nic jistějšího než proletět řadu časopisů, webů a obchodů a nechat na sebe spustit nekonečný vodopád inspirace, která je neuvěřitelně nakažlivá!

6. Zdroj nevyčerpatelné energie

Zkuste si jen tak zajít do jedné z galerií ve vašem městě a zastavte se u díla, které se vám nejvíce zalíbí. Přemýšlejte o něm, zkoumejte každý jeho detail a pokuste se přijít na myšlenku nebo poselství, které se autor pokoušel do díla přenést. Uvidíte sami, že takový zážitek vás naplní obrovskou dávkou energie, kterou můžete neomezeně čerpat a především rozdávat.

Neanalyzujte své pocity - vyjádřete je! Zdroj: pixabay.com

Neanalyzujte své pocity – vyjádřete je! Zdroj: pixabay.com

7. Dáváte ty nejlepší dárky

Protože máte přehled o aktuálních trendech a zkrátka umíte odhadnout vkus druhých, budou vaše dárky zcela výjimečné! Vánoce, narozeniny, svátek nebo i svatba, nic z toho vás nemůže zaskočit. Vaše originalita a hravost, kterou vložíte do svých dárků, vám zajistí jejich nedocenitelnost.

Lidé odjakživa tíhli k nekonečnému množství koníčků a způsobů, jak trávit svůj volný čas. Některé koníčky spolu přímo souvisí a některé jsou absolutním protikladem. Důležité ale je, co tyto zájmy znamenají pro vás a jakým způsobem vám zasahují do života.

Zdroj perexové fotografie: pixabay.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář