Bloody Xmas ve znamení nejkvalitnějších hororových filmů

Film Kultura / 22.11.2014

Prestižní hororový festival se konal ve dnech 14.-17. listopadu 2014 v Chotěboři.

Na letošním ročníku Bloody Xmas se objevil nejen horor jako takový ve všech možných podobách, ale i thriller, historie a její mýty. Na své si přišli i fanoušci různých přednášek a besed. Součástí festivalu byly pochopitelně projekce filmů, různé soutěže a výstavy. A návštěvníci, kteří se snad chtěli na chvíli odreagovat, si mohli zahrát nějakou tu deskovou hru. 

Samotné zahájení festivalu začalo 14. listopadu ve 20 hodin a jeho návštěvníci se mohli těšit na přivítání, seznámení se s programem a jeho novinkami. Všichni zúčastnění si připomněli to nejdůležitější z minulých ročníků a nedílnou součástí byla i beseda o počátcích festivalu, i o prvním počinu Marka Dobeše. Celá tato beseda se týkala filmu Byl jsem mladistvým intelektuálem.

Bez hudby by to nebylo ono a po náročném dni se hodí malá relaxace. Proto, jestliže jste navštívili soundtrackotéku, která se denně ve 22 hodin konala v tamní restauraci, určitě jste neprohloupili. Zaměřena byla pochopitelně na hororovou tématiku.  

Tvůrci festivalu si dali opravdu záležet, a tak není divu, že pro filmovou projekci pečlivě vybírali ty nejlepší a nejkvalitnější hororové snímky – promítalo se například Zlo, Ghostwatch nebo Sabat. Hostem festivalu byl i Pavel Jelínek a jeho maskérský stánek, kde vám osobně poradil, jaké přípravky si koupit, abyste si sami mohli vytvořit ty nejpůsobivější hororové masky.

Jedna z přednášek minulých ročníků Bloody Xmas. Zdroj: bloodyxmas.cz

Jedna z přednášek minulých ročníků Bloody Xmas. Zdroj: bloodyxmas.cz

 V neděli byla vyhlášena soutěž hororových filmů pro rok 2014. Umístilo se zde celkem 14 vítězných snímků, přičemž mezi první tři se řadí snímky jako Třída smrti od Pavla Soukupa, na druhém místě skončila Dobrota režiséra Jiřího Kunsta a posledním, třetím vítězným dílem je Masožravý obraz Dominika Skucia.

Celý hororový festival byl nesmírně bohatý na program a samotné téma letošního ročníku se vztahovalo k oslavě 10. výročí uvedení filmu Choking Hazard do kin – jde o slovenský horor na hranici fikce z roku 2004.

Nebyl by to festival bez významných zúčastněných osobností. Byli jimi například Marek Dobeš, který se dostal do podvědomí filmových nadšenců tím, že napsal scénář k filmu Kajínek. Dalším hostem byl Jaroslav Motti, který byl až do roku 2013 neznámý a na výsluní se dostal svým hororem Attonitas. A posledními hosty byl Rastislav Blažek spolu s tvůrci jeho filmu s názvem Socialistický Zombi Mord.

Zdroj perexové fotografie: bloodyxmas.cz

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář