Když v redakci slavíme

Na talíři / 17.11.2014

Dneska slavíme dva roky od spuštění. Pojďte nás lépe poznat!

Před dvěma lety se parta nadšených mladých lidí rozhodla vytvořit na internetu místo, kde budeme moci psát o tom, co nás baví. A protože se našli i tací, kteří rádi vaří, pečou, prohlížejí si kuchařky a zajímají se o různé možnosti stravování, vznikla zde i sekce Na talíři.

Internet je prostorem, který nám poskytuje anonymitu. A mnohdy vlastně nevíte, kdo se za všemi těmi články skrývá. Rozhodla jsem se tedy vás nechat zase trochu nahlédnout pod pokličku naší kulinární redakce. A protože dneska slavíme druhé narozeniny, je téma jasné.

Jaké dorty máme v redakci rádi? Zdroj: photl.com

Jaké dorty máme v redakci rádi? Zdroj: photl.com

Jak slavíme?

Všechny redaktorky jsme se shodly, že na naší oslavě nesmí chybět dort. Rozpovídaly jsme se, jaký jsme si vždy přály, jaký jsme dostaly či který je náš nejoblíbenější.

Adéla Svobodová

Co se týká dortu, jako dítě jsem vždycky toužila po kýčovitém dortu s panenkou, dort tvořil jakoby její bohatou sukni. Maminka mě ale vždycky obdarovala nějakým decentním motýlkem nebo srdíčkem. V tomto věku už bych si také vybrala jednodušší dort, nejlépe ořechový nebo mrkvový.

Ilona Bartůšková

Můj narozeninový dort byl až na výjimky pořád čokoládový. Čím víc čokolády, tím líp. Jako malá jsem ujížděla na harlekýnu.

Alice Pazderová

Nejlepší dort, který jsem kdy dostala, byl s motivem Harryho Pottera. Takový dort jsem si přála už roky. Byl čokoládový s ovocem, přesně podle mých oblíbených chutí, ale vzhledově byl opravdu tak vymakaný, že se mi ho nechtělo ani krájet.

Dort na přání. Zdroj: Alice Pazderová, Generace 21

Dort na přání. Zdroj: Alice Pazderová, Generace 21

Kristýna Šopfová

Můj nejoblíbenější dort? Těžko říct, vím ale naprosto přesně, které druhy dortů mi nesedí. Doposud jsem nepřišla na chuť přeslazeným marcipánovým dortům a dortům, kde se korpus přes všechnu tu hromadu krému a šlehačky musí hledat lupou. Mezi mé favority patří ovocné dorty, většinou navíc s čokoládou.

Už od doby, kdy jsem uměla sotva sedět, jsem dostávala dorty. Vlastně mi to vydrželo až dodnes. Moje teta se v tvorbě dortů opravdu vyžívá a musím uznat, že jí to opravdu jde, i když jsou většinou marcipánové, takže často ani není nutné nějaký dort kupovat.

Silvie Kostovská

Můj nejoblíbenější dort je obyčejné piškotové těsto proložené marmeládou (nejlépe jahodovou), celé schované pod karamelovým krémem a posypané mandlemi. Bez toho se neobejdou žádné moje narozeniny a když si můžu dát kousek tohoto božského dortu, nechybí mi ke štěstí ale vůbec nic.

A co když slaví ostatní?

Jako redaktorky kulinární sekce jsme se také shodly, že se velice často očekává, že dorty jsou naše parketa, i když slaví ostatní.

Ilona Bartůšková

Skoro vždycky na narozeniny peču dorty pro rodinu, jednou jsem dělala dva dorty v jeden den, protože mamka a brácha mají každý jiné chutě. Pro bráchu jsem třeba jednou dělala čokoládový dort s mini donuty.

Čokoládový dort s mini donuty. Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Čokoládový dort s mini donuty. Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

V sekci Na talíři momentálně působí 8 redaktorek a k dnešnímu dni  vyšlo 346 článků.

Kristýna Šopfová

Letos jsem si vyzkoušela takové pečení dortu na vlastní kůži. Byl to dort pro dědečka mého přítele, který byl navíc takovým „překvapením na poslední chvíli“ i pro mě. Po dlouhém výběru se mi zalíbil Čokoládový dort z Z ghetta blogu, který byl jak na ingredience, tak časově nenáročný. A abych celý svůj výtvor esteticky pozvedla, dozdobila jsem jej čokoládovými hoblinami z bílé i tmavé čokolády.
Poznámka na okraj: Nechte si čokolády na hoblinky trochu změknout, budou se vám tvořit delší a nelámavé hoblinky.
Co mě ale potěšilo nejvíce, že dort se povedl a hlavně chutnal.

Alice Pazderová

Pečení mě moc baví, nejraději se setrou. Takže když se blíží nějaká oslava, těšíme se, do čeho se pustíme tentokrát. Při tematických dortech je určitě fajn, když to neděláte sami. Nejenom kvůli tomu, že máte ruce navíc, což se vždycky hodí, ale taky proto, že víc hlav víc ví. A pokud máte vedle sebe někoho kreativního jako já, jde to pak jedna radost.

Děkujeme, že jste s námi. Zdroj? photl.com

Děkujeme, že jste s námi. Zdroj: photl.com

Napište nám, jaké dorty máte rádi vy. Nebo cokoliv jiného. Třeba jaké články se vám líbí nebo nelíbí. Co byste rádi na stránkách sekce Na talíři našli? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář