GO UP Fitness - Lukáš Juraš

GO|UP fitness s Lukášem Jurašem vás nakopne

Sport / 16.11.2014

Jak to vypadá, když se spojí tanec, posilování a relaxace? To jsme pro vás zjistili na lekci GO|UP Fitness pod vedením samotného zakladatele.

Přečtěte si také článek:
Seznamte se s GO|UP fitness

Lukáš Juraš. Přesně tento mladý muž má GO|UP Fitness na svědomí. Když si přečtete jeho profil na oficiálních stránkách, spadne vám brada. A nevrátí se do normální polohy ani ve chvíli, kdy ho uvidíte naživo. Kluk, který je možná daleko mladší než vy, se rozhodl, že nebude nečinně přihlížet a vymyslí něco podle svých představ. Kluk, který přesně ví, co od života chce, a nebojí se zvednout zadek. „Potřebuji, aby bylo něco nade mnou. A to i v životě,“ svěřil se pro náš portál. Je z těch lidí, kteří vás inspirují a nakopnou. Ostatně samotný název fitness programu GO|UP Fitness je o posunu někam vzhůru. Jak trefné.

Lukáš Juraš, zakladatel fitness metody GO|UP

Lukáš Juraš, zakladatel fitness programu GO|UP Fitness.

Být součástí jeho fitness lekce je zážitek. Připravte se ale na dřinu, není to žádné pohupování, zábava a legrace. To ostatně netvrdí ani Lukáš. „Dnešní formy cvičení a vůbec nabízené programy na trhu na první místo staví zábavu, prostě je to strašně fajn a pojďte se bavit. A z toho pohybu se stala až druhotná věc. Takže jsem se snažil postavit program, který má v sobě první tu práci s tělem a až pak tu zábavu,“ vysvětluje své pohnutky pro fitness program, který je na trhu více než rok. Svým temperamentem a pozitivní náladou si vás získá. I když chvíli budete popadat dech. Tak jako já.

Dějství prvé: I tanec může být dřina

Pětadvacet minut tancování bez přestávky. Tak začíná první část lekce GO|UP Fitness, která slouží k rozehřátí. Tanec mám ráda, takže jsem se s nadšením jala opakování kroků, které Lukáš trpělivě vysvětloval i nám, nováčkům. Pokud máte základy aerobiku, vyplatí se vám. I bez znalosti pojmů se ale vyznáte. Tato část je i přes svou náročnost velmi příjemná. Vyzkoušíte si kromě prvků aerobicu také něco z klasického tance, baletu či hip hopu. A mimoto se kocháte talentem svého lektora. Jestli Lukáš totiž něco umí, tak tancovat. Jen kdybyste se vedle něj necítili jako dřevo. Tak jako já.

Už v této části jsem dobře pochopila, že GO|UP není úplně pro pohybem nepolíbené. Musíte popadnout dech a dát si celé kolečko znovu. A znovu. A znovu. Uklidňuje mě, že i Lukáš je zadýchaný.

Solárium fitness BBC

Sál ve Fitness BBC na Vinohradské ulici nabízí velkorysý prostor.

Zhodnocení taneční části

I přesto, že 25 minut je celkem dlouhá doba na pohyb bez přestávky, dá se to bez problémů zvládnout. Sice se zapotíte – a to je ostatně i cílem, ale nakonec z toho budete mít dobrý pocit. A nemusíte se bát přehrávaného juchání lektora, které byste někdy nejraději zadusili ručníkem. Lukáš umí motivovat ve správnou chvíli a dělá to s citem.

Dějství druhé: Vaří se ve mně krev

Ve druhé části hodiny přijdou na řadu dva ručníky, které získáte na samém začátku lekce. Že byste si do nich ale utírali pot, to nehrozí. Používají se jako cvičební pomůcky k samotnému posilování hned dvou skupin svalů – fázických (stehno a lýtko) a posturálních (svaly zodpovědné za správné držení těla). Vypadá to jednoduše – vždyť na ručnících jen stojíte a trochu se hýbete! Jenže ručníky na podlaze výborně kloužou a je jen na vás a vašich svalech, abyste to ukočírovali.

Lekce GOUP fitness

Ručníky vypadají neškodně do té doby, než zjistíte, k čemu se používají.

Tento způsob cvičení, který funguje na podobném principu jako fitslide, vám dá pořádně zabrat. Právě v této části jsem cítila, jak se krev hrne do tváří, pot teče proudem a dech dochází. Než ale hodíte ručník do ringu, vydolujte zbytky svých sil a dejte do toho všechno! Ten pocit, kdy jste na konci této části dali více než šedesát (ano, šedesát!) zkracovaček, svalíte se na zem a těšíte se na relaxační část – ten stojí sakra za to!

Zhodnocení posilovací části

Znáte ty cvičitelky, které se škodolibým úsměvem přidávají další a další výpady? Tady se toho naštěstí nedočkáte. V posilovací části se cviky hodně střídají, takže to utíká skoro samo. I přesto, že je tato část opravdu namáhavá, zvládnete ji i tehdy, pokud nejste v posilovně častěji než doma. Já jsem toho důkazem.

Dějství třetí: Je to za mnou!

Celou hodinu zakončí příjemná relaxace. I v ní využijete ručníky, ale tentokrát k příjemnému protažení. V kombinaci s dobře zvolenou hudbou zklidní vaše smysly a vrátí tep do normálu. Tuto část mívám nejraději. Ne snad proto, že mě cvičení netěší a už se vidím v šatně. Ale pro ten pocit z dobře odvedené práce, který po GO|UP Fitness budete stoprocentně mít. Řekla bych totiž, že GO|UP Fitness funguje. Protože když ne tohle, tak co potom?

Celkové zhodnocení programu GO|UP Fitness

Taky patříte mezi lidi, kteří si rádi dají do těla a na poskakování s vysmátou cvičitelkou je neužije? Vyzkoušejte tuto unikátní metodu. Je to totiž dobře namixovaná směs dřiny a zábavy. Zapotíte se, to mi věřte, ale náročnost vám na dobré náladě neubere. Pevně doufám, že se tato forma cvičení bude rozšiřovat do všech koutů republiky a nahradí některé tak trochu bezpohlavní lekce, se kterými se můžeme setkat i dnes.

Kdy a kde na GO|UP Fitness?

Lekci s Lukášem Jurašem můžete navštívit ve dvou fitness centrech v Praze, a to v:

  • Solárium Fitness BBC Vinohradská –  každý čtvrtek od 19:15
  • Solárium Fitness BBC Evropská – každý pátek od 19:15

Cena se odvíjí od permanentky, kterou si v rámci členství zakoupíte. Měsíční neomezené vstupy se pohybují již od 399 Kč.

Více informací o této unikátní fitness metodě najdete na oficiálních stránkách GO|UP Fitness.

Zdroj všech fotografií: Silvie Trebatická, Generace 21
Na perexovou fotografii bylo použité logo GO|UP Fitness.

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář