Pijte čaj stylově

Na talíři / 26.11.2014

Čaj nebo káva se pijí nejlépe z oblíbeného hrníčku. Pokud takový ještě nemáte, je na čase si ho pořídit.

S pomalu přicházejícími Vánoci nadchází i doba úporného vymýšlení dárků. Hrníček nebo sada s konvičkou můžou být nejen dárkem, který rozbalíme s myšlenkou „další krám na půdu“, ale i něčím, co nás potěší každé ráno. Vybrat si kousek porcelánu či skla pro sebe není tak složité, přesto se kousek inspirace hodí.

Čajové soupravy

Pokud pijete čaj alespoň ve dvou, určitě oceníte set konvičky a šálků. Malé šálky, které budete znát nejspíše z čajovny, najdou využití především v kuchyních opravdových milovníků čaje. Na černý čaj s citronem nebo ovocný sáčkový bude lepší klasický hrnek o větším objemu (nebo sety pro jednoho, které najdete níž).

Čajové sety se vyrábí z různých druhů materiálů. Nejčastěji je to sklo, kamenina, porcelán nebo litina. Ve skle krásně vyniknou kvetoucí čaje, litina pro změnu udrží čaj dlouho horký. Některé sady navíc obsahují i tzv. ohřívák – nádobku na čajovou svíčku, která – jak název napovídá – čaj v konvičce ohřívá.

Pokud čajovou soupravu vybíráte jako dárek, kupte k ní rovnou i sítko na čaj (pokud není součástí). Vybírat můžete z kovových, plastových, skleněných, ale i bavlněných a bambusových.

Keramická souprava s netradičním vzhledem připomínající kapičky. (Čajman: Ceremony, 459 Kč)

Keramická souprava s netradičním vzhledem připomínající kapičky. (Čajman: Ceremony, 459 Kč). Zdroj: cajman.cz

Světlé čajové nádobí bývá náchylné na zabarvení od tmavých čajů. Pokud je chcete vyčistit, zkuste dát na vlhkou houbičku trochu soli a šálky či konvičku vydrhnout. Na zašlé sklo pomůže octová voda.

Krásné a ručně vyráběné sady najdete i na Fleru. (Hill: Přátelská souprava, 835 Kč)

Krásné a ručně vyráběné sady najdete i na Fleru. (Hill: Přátelská souprava, 835 Kč) Zdroj: Fler.cz, Hill

Sety pro jednoho

Praktické a skladné jsou i sety konvičky a hrníčku, které jednoduše složíte do sebe. Hodí se nejen pro chvíle relaxu doma ale i do práce, ať nemusíte běhat pro stále nový hrnek čaje.

Sady pro jednoho se často vyznačují hravým designem, který je pro tradiční soupravy spíše netypický. Motivy puntíků, kytiček či zvířátek tedy mezi nimi rozhodně najdete.

Máte rádi čaj o páte? Pak je tento set přímo pro vás! (Whittard: Tourist, 1 100 Kč)

Máte rádi čaj o páte? Pak je tento set přímo pro vás! (Whittard: Tourist, 1 100 Kč)

Pokud ve svém okolí máte milovníky retra, nezapomeňte jim ke konvičce koupit i nějakou stylovou plechovou ceduli. Učitě jim uděláte dvojnásobnou radost.

Retro sada s třešněmi navodí vzpomínky na léto. (Banquet: Cherry, 209 Kč)

Retro sada s třešněmi navodí vzpomínky na léto. (Banquet: Cherry, 209 Kč)

 Ani ti, kteří vyznávají jednoduchost, nepřijdou zkrátka. Nadčasové je především sklo či nesmrtelná černá a bílá barva. A posledním tipem, který pro vás máme je video, kde najdete velmi jednoduchý návod, jak ozdobit hrneček pomocí fixu na keramiku.

Užijte si hřejivý podzim i pohodové vybírání vánočních dárků!

Zdroj náhledové fotografie: mojomums.co.uk

 

Štítky

Šárka Hubáčková

Šárka Hubáčková

Mám ráda nejen jídlo jako takové, ale i příběhy, které se k němu vážou. Ať už jsou o tom, že nejlepší koláče peče teta z druhého kolene nebo o jídlech, která vařili lidé před stovkami let. Kromě toho píšu blog o jídle www.tvarohapovidla.cz

Zanechte komentář