I tento víkend si můžete dopřát svatomartinské hody

Na talíři / 13.11.2014

Svatomartinská husa je jednou z radostí podzimu. Nadcházející víkend nabízí mnoho možností, jak si na křupavé a šťavnaté huse pochutnat. A kam v Praze zajít?

Sv. Martin sice 11. listopadu sníh nepřinesl, ale husa a mladé víno je všude. Pokud se vám nechce doma stát u sporáku a dělat husu, knedlíky a zelí, Praha o víkendu nabízí nespočet možností. 11. listopad je znamením konce barevného podzimu a příchodu zimy. Obliba tohoto svátku v Čechách stále roste. Večery už začínají být dlouhé, tak je potřeba si je něčím zpestřit, než se vrhneme na pečení vánočního cukroví. Při svatomartinském posvícení nechybí ani koláčky.

Kam se v Praze vydat na svatomartinskou husu?

Potrefená husa

V Potrefené huse na Národní 39 najdete speciální nabídku od 7. do 16. listopadu. Můžete se těšit na drůbeží kaldoun, husí játra, husí stehno s červeným zelím, bramborovými lokšemi smaženou cibulkou a husím výpekem a husí prsa. Vychytávkou je husí burger a samozřejmě nechybí Staropramen.

Zdroj: Potrefená husa na Národní 39

Zdroj: Potrefená husa, Národní 39

School restaurant & lounge

Restaurace School, kterou najdete jen pár kroků od Karlova mostu, si připravila svatomartinské husí stehno na javorovém sirupu a mandlích s variací zelí a houskovým knedlíkem. Na husu můžete zavítat od 10. do 16. listopadu. Je zde také možnost si husu objednat domů. K tomu nabízí samozřejmě svatomartinské víno z Vinařství Mádl – Veltlínské červené rané 2014 a Muškát moravský 2014.

Zdroj: Jan Kasl, School restaurant & lounge.

Zdroj: Jan Kasl, School restaurant & lounge.

Trhy na Náplavce

Náplavka je už svými farmářskými trhy vyhlášená. Dříve jste je našli na Jiřáku. Na Náplavku se vydejte v sobotu 15. listopadu od 10 do 21 hodin. Najdete více než 25 stánků a můžete ochutnat husí a vepřovou gastronomii, ale také slovinskou a středomořskou gastronomii a domácí likéry. Nechybí zástup hned několika vinařství a živá hudba s doprovodným programem.

Zdroj: Farmářské tržiště

Zdroj: Farmářské tržiště

Nadcházející víkend nabízí mnoho příležitostí, jak si svatomartinské slavností užít. Akcí nejen v Praze najdete nespočet, každý si zajisté vybere. Tak neváhejte a užijte si víkendu plnými doušky.

Zdroj perexové fotografie: Potrefená husa, Národní 39

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář