Slunečnicové oleje: Spotřebitel se může rozhodovat podle ceny, tvrdí vedoucí redakce dTest

Na talíři / 14.11.2014

Víte, že ¾ českých domácností používá slunečnicový olej špatně? Jak jste na tom vy? Preferujete studené nebo teplé pokrmy s olejem?

Věděli jste, že až 70 % běžných spotřebitelů využívá slunečnicový olej naprosto opačným způsobem, než by pro své zdraví měli? Slunečnicový olej koupíte prakticky v každé prodejně s potravinami, není proto ničím nečekaným, že se tento olej využívá v hojném množství a je součástí téměř každé domácnosti.

Jakým způsobem se má ale tento druh olej používat? Slunečnicový olej se hodí zejména pro studenou kuchyni, a ačkoliv to může leckoho překvapit, nejvíce se hodí do majonéz, dipů, omáček, salátových zálivek. Co se týče tepelné úpravy, lze jej použít pro pečení či restování.

slunečnicové pole / zdroj: (gfred)

Slunečnicové pole. Zdroj: foter.com, gfred

Nejhorší možností je využívat tento druh oleje ke smažení nebo fritování, čehož se ale 3/4 národa dopouští. Přitom maximální doporučená teplota, na kterou je vhodné slunečnicový olej zahřívat, je 175 – 180°C. Při překročení této tepelné hranice se začnou ve slunečnicovém oleji tvořit škodlivé látky, které našemu tělu rozhodně nepomáhají.

High oleic olej, určený i ke smažení. / zdroj: foter.com (CAFNR)

High oleic olej, určený i ke smažení. Zdroj: foter.com, CAFNR

Časopis dTest zkoumal kvalitu 17 rafinovaných slunečnicových olejů z českých obchodů, konkrétně zda-li se skutečně jedná o oleje ze semen slunečnic, zda nejsou žluklé, obsah vitamínu E a zastoupení nežádoucích látek.  Pokud čekáte výsledkovou listinu s top druhy slunečnicového oleje, jste naprosto vedle. Daniel Pavlis, vedoucí redakce dTestu. se k výsledkům testování vyjádřil takto.:

„Testy ukázaly, že koupí v podstatě jakéhokoli slunečnicového oleje nemůžete udělat chybu. Složení mastných kyselin odpovídá danému typu oleje a žádný výrobek neměl problémy s nežádoucími látkami, jako jsou pesticidy či karcinogenní látky. Spotřebitel se tak může rozhodovat klidně podle ceny.“

Co je považováno za velké mínus?

Většina výrobců na obalu neuvádí konkrétní zemi původu či výroby. A navíc většina etiket obsahuje výčet toho, na co se dá onen olej využít, včetně smažení a fritování.

Čím tedy nahradit slunečnicový olej?

Řepkovým olejem, který má vyšší obsah kyseliny olejové, nebo olejem ze speciální odrůdy slunečnice s označením high oleic.

Téměř všechny vzorky vyhověly v množství vitamínu E, který se ve slunečnicovém oleji přirozeně vyskytuje. „Pro zákazníka z toho plyne, že obohacený výrobek nemusí znamenat opravdu bohatý, podotýká Daniel Pavlis.

Olejová oka / zdroj: foter.com (fdecomite)

Olejová oka. Zdroj: foter.com, fdecomite

Žádný z testovaných výrobků nevykazoval známky žluklosti. A všechny oleje splnily se stejným, velmi dobrým výsledkem požadavky na neutrální vůni, chuť, olejovou konzistenci, adekvátní barvu a čistotu.

I přesto se vítězi testu staly oleje BrölioVénusz se shodným celkovým hodnocením. Pokud chcete o tomto testu vědět více, zhlédněte video pořadu A dost! na Stream.cz

Zdroje všech fotografií: foter.com (gfred, CAFNR, cottonseedoil,  subhramani, fdecomite )

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář