Pick Up aneb tajemství mistrů svádění

Osobní rozvoj Vztahy / 15.11.2014

Jak dostat holku tam, kam kluk chce, a být za frajera? Existuje komunita mužů, kteří na to mají svá pravidla. Není totiž balení jako balení.

Milé ženy, zamyslely jste se někdy nad tím, jaký je život mužů a jaké by to bylo, kdybyste byla muž? Často muži se ženami a ženy s muži debatují o tom, kdo to má v životě těžší. Zkusme se ale podívat na život mužů ve vztahu k ženám z trochu jiného úhlu pohledu.

Jak šel čas

Muži jsou předurčeni k lovu. V pravěku se jednalo o lov mamutů. V současnosti podstupují honbu za ženami, které chtějí získat. Ženy jsou tím skvostem, o který muži stojí. Muži jsou ti, od kterých se očekává, že udělají první krok, že se budou ženě dvořit, přitakávat jí, dělat to, co jí na očích vidí. Muži jsou ochotní podstoupit spoustu činností, aby svoji vysněnou krásku okouzlili. Zároveň ale nemají rádi, když by ženu získali příliš snadno. Čím více se musí snažit a dělat možné i nemožné, tím sladší výhra je.

A tak tedy vlastně z přirozeného modelu chování mužů později vzniklo naučené. Jednoho dne se pouze někdo rozhodl sepsat metody, jak muži ženy získávají, a jednotlivé fáze přesně pojmenovat. Z určitého pozorování, „Co se stane, když…“, vznikl jakýsi manuál na to, jak sbalit ženu, co udělat nebo říci, aby žena reagovala přesně tak, jak si muž přeje.

Láska na první pohled není náhoda

„Ahoj, prosím tě, můžu ti krátce něco říct?“ Na první pohled úplně normální fráze, v hlubším významu ale tzv. „otvírák“ – jak muž může oslovit cizí ženu, kdekoliv si namane, na ulici, v baru, v parku i v obchodě. Očima mužů ale není nic těžšího než oslovit ženu, lépe řečeno oslovit cizí ženu, která se jim líbí. Ano a právě toto se dá naučit a první „osudové setkání“ je vlastně jen zmanipulovaný a plánovaný první krok. Ne vždy, samozřejmě. Pouze v případě, když narazíte na toho „pravého“.

Trendem dnešní doby je tzv. Pick Up. Kdo z vás má povědomí o tom, že existují komunity kluků i mužů po celém světě, kteří žijí ve velkoměstech a jejich životním stylem je balení a svádění holek? Ano, takový muž musí podstoupit „tvrdý“ boj, aby byl tím nejlepším, ke kterému ostatní vzhlíží. Pro někoho je Pick Up už pouhým přežitkem, pro jiného způsob, jak změnit svůj život.

Láska na každém kroku?

Láska na každém kroku? Zdroj: foter.com

 Tajemství svádění

Co je vlastně Pick Up a kde se vzal? Klíčovou osobou je jeden americký novinář, který o Pick Upu napsal knihu a poté se stal guru všech jeho následovníků a jeho kniha „biblí“ všech Pick Uperů. Základem je touha muže změnit svůj život, získat sebevědomí i moc ovládat ženy. Pick Up se opírá o sociální dynamiku a pravidla, ze kterých čerpá, se dají využít nejen ve vztahu k ženám, ale i ve vztahu obchodním. Kdo chce být úspěšný, musí se umět prodat – a na tom je Pick Up postaven.

Pick Upeři, neboli skupinky kluků, které mají svá pravidla i poslání, mají odlišné důvody, proč to dělají. Někdo si chce pouze užívat svoji moc a schopnost získat jakoukoli slečnu si umane na flirt, na sex, někdo jiný si díky tomu chce najít přítelkyni. Existují různá školení a kurzy o tom, jak na ženy. Samotnými muži je ověřeno, co funguje a co ne. A taky to, že každá žena se dá zmanipulovat, pokud muž ví, jak na to.

Věřte nebo ne, ale pokud byste narazila na profíka, nepoznáte nic a s největší pravděpodobností se necháte vtáhnout do jeho hry. Tito muži totiž hýří optimismem a jsou velmi charismatičtí. Takový muž prostě přesně ví, co v danou chvíli říci, jak se zachovat a co udělat, aby si ženu omotal kolem prstu.

Náhodné setkání nebo záměr?

Náhodné setkání nebo záměr? Zdroj: foter.com

Život a hlavně láska je jedna velká hra

Alespoň to platí pro kluka, který si říká tzv. PUA neboli Pick Up Artist. To je v řeči ženského kmene ten pravý pan dokonalý, který je krásný, sexy, sympatický a hlavně neuvěřitelně charismatický.

Ne každý se narodí jako lamač dívčích srdcí a přirozeně sebevědomý člověk. Může se jím ale stát kdokoliv! Možná není překvapením, že právě kluci, kteří mají mindráky, žádné sebevědomí a nejsou pro slečnu vůbec zajímaví, mají největší předpoklady k tomu stát se pravým opakem. Za zmínku stojí to, že člověk, který může žít takovým způsobem života, bude bohatý a inteligentní. Buď student z bohaté rodiny či člověk, který je pánem svého času a vydělává si např. hraním pokeru či obchodováním na burzách apod.

A jak se slečna dozví, že ten sympatický kluk, se kterým se zrovna seznámila, není PUA? Právě že pokud by jím doopravdy byl, tak se to, s největší pravděpodobností, nedozví. Alespoň ne v prvních chvílích. Zároveň je ale jisté, že čas známost prověří, protože v případě Pick Upu by z romantického seznámení, osudového setkání, lásky na první pohled či jen pouhého flirtu dlouhodobý a normální vztah nikdy nevznikl.

Zmanipulovaní k lásce.

Zmanipulovaní k lásce. Zdroj: foter.com

Pick Up je zkrátka fascinující záležitost. Pokud byste někdy pronikli do této komunity, kterou si „zasvěcení“ velmi střeží, nestačili byste se divit, jak něco takového může být tak promyšlené a hlavně, že to doopravdy funguje. Nahánějící husí kůži je to, že je možné popřít své opravdové já a žít život s maskou. Otázkou je, na jak dlouho.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Petra Maksymovová

Petra Maksymovová

Nuda není nic pro mě. Důležitý je pro mě čas, kterého si vážím. Svůj život chci prožít naplno a podle svých představ. Miluji cestování, slunce, léto, běhání a místa s výhledem. Můj život ovlivnil pobyt v Londýně a Lisabonu, Londýn mám hrozně ráda a zbožňuji cokoliv s ním spojené.

Zanechte komentář