Pařížankou vždy a všude

Krása a móda / 11.11.2014

Objevte s námi kouzlo pařížského života.

Pověstnou krásou a elegancí Pařížanek by nepohrdla nejedna z nás, přitom když se vydáme za tajemstvím těchto krásek, zjistíme, že to jsou vlastně obyčejné ženy, se kterými toho má každá z nás hodně společného. No řekněte, není vám snad alespoň jedna z těchto vět povědomá?

  • Klidně sní sýrovou pizzu, ale do kávy si dá umělé sladidlo.
  • Koupí si drahé boty, ale nikdy si je nevyčistí.
  • V noci pije vodku, ale ráno jedině zelený čaj.
  • Zná své nedostatky, které jí kazí život, ale nic s nimi nedělá.

Zdá se, že pařížské ženy jsou plné rozporů a vlastně nevědí, co chtějí. Není tohle ale náhodou typickým rysem všech žen? V čem se tedy ty šarmantní bytosti liší od nás?

Móda a styl

Vzhled je pro Pařížanku velmi důležitý, nikdy však nesmí být vidět, jak moc se snažila. Vypadá velmi přirozeně a ležérně, zkrátka jako by se s krásou sobě vlastní a originálním vkusem narodila. Co tedy musí patřit k základnímu vybavení vaší garderoby? Za prvé jsou to džíny. S tím bychom my, Češky, vůbec nemusely mít problém. Dbejte však na to, aby vám skutečně výborně padly. Další položkou je kabelka, neboť ta není jen doplňkem, ale celým světem ženy. Dalšími nezbytnostmi jsou pak baleríny, hedvábný šátek či velká košile. A co naopak v šatníku Pařížanky nenajdeme? Rozhodně sem nepatří oblečení s velkými, viditelnými nápisy a logy značek, tepláková souprava, válenky nebo oblečení z nekvalitních materiálů.

Stačí mít jedinou luxusní věc, která ti dodá pocit sebejistoty. Kniha Jak se stát Pařížankou

DSC_3963_Fotor

Jak se stát Pařížankou? Kniha vám poradí. Zdroj: archiv autorky

Krása

Jak již bylo řečeno, Pařížanka chce za každou cenu vypadat přirozeně. To je důvod, proč u ní nenajdete přehršel líčidel, které z vás vytvoří jen tuctovou panenku. Klíčem k úspěchu je naopak tvrdá dřina a kvalitní pečující kosmetika. Zdravá pleť je pro ni číslem jedna, a proto jí věnuje náležitou péči a čas. Vždy se řádně odlíčí, i když se vrátí z bouřlivého večírku v pět hodin ráno. Lepší je stárnutí předcházet, než se s ním posléze ztěžka vyrovnávat v podobě plastických operací, kterým mimochodem Francouzky moc neholdují. Navíc jsou si tak jisté svou osobností, že pár vrásek navíc je nemůže rozhodit.

„Ve dvaceti máte obličej, který vám nadělila příroda; ve třicítce takový, jaký vám vytvaroval život; a v padesáti máte obličej, který si zasloužíte.“ Coco Chanel

Pařížanka a láska

Co Pařížanka nedělá? Například nedělá žárlivé scény. Raději předvede perfektní sebeovládání a dokáže sobě i svému milenci, že ona je ta dokonalá a nenahraditelná. No, a pokud se skutečně objeví nějaká ta rivalka, není nic lepšího, než z ní udělat svou nejlepší přítelkyni! Další věcí, kterou u ní neuvidíte, jsou plačtivé scény vydírající muže – je to jen hlučné plýtvání energií, které po nějakém čase stejně přestane mít účinek.

A co rady, které se tradují už z generace na generaci?

  • Buď vždycky připravená, ten pravý může být za rohem.
  • Pokud jsi vsadila na správného koně, vrátí se.
  • Láska sama o sobě nestačí. Důležitá je i snaha.

Zkrátka Pařížanka je žena jako každá jiná, nicméně má pár tajemství, které jí umožňují proplouvat světem bezstarostněji a naopak si plně vychutnávat všech jeho krás. Pokud toužíte po tom samém, tak vám doporučujeme novou knihu Jak se stát Pařížankou, která je plná takových tipů a rad.

JAK SE STÁT PAŘÍŽANKOUJaksestatparizankou

Autor: Anne Berest, Audrey Diwan, Caroline de Maigret, Sophie Mas, (překlad Lenka Procházková)

Nakladatelství: Jota

Počet stran: 272; cena: 278Kč

Žánr: populárně naučná

Více informací naleznete na stránkách nakladatele.

A co vy? Zatoužily jste být alespoň na chvíli šarmantní Pařížankou?

Zdroj perexové fotografie: archiv autorky

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář