Unilever přichází se soutěží pro kreativní vysokoškoláky

V obraze / 20.11.2014

Vymyslíte inovativní projekt v oblasti udržitelného rozvoje?

Společnost Unilever vyhlašuje v České a Slovenské republice soutěž Unilever výzva pro studenty vysokých škol, která cílí na mladé lidi s inovativními nápady v oblasti udržitelného rozvoje. Projekty lze přihlásit na této webové stránce od 1. října do 31. prosince 2014. Pro nejlepší je připravena nezapomenutelná cesta na Srí Lanku, 70 000 Kč na realizaci jejich projektu a až 30 000 Kč jako osobní odměna.

„Chceme mladým lidem ukázat, že i malé věci mohou znamenat velký rozdíl. Když se obyčejné každodenní věci začnou dělat jinak po celém světě, lze zásadním způsobem změnit svět k lepšímu. A já jsem přesvědčen o tom, že se firmy musí na této změně podílet. Těším se, že se nám podaří objevit nové talenty a nápady,“ říká Florin Trandafirescu, generální ředitel Unilever ČR a Unilever Slovensko.

Stačí vymyslet projekt, jak přispět k udržitelnému rozvoji a zlepšení života u nás a jak zachovat naši zemi krásnou i pro příští generace. Studenti, kteří výzvu Unileveru přijmou, mohou navrhnout svůj projekt v následujících oblastech:

  • Výživa a zdravý životní styl
  • Životní prostředí
  • Potravinový odpad
  • Diverzita na pracovním trhu
  • Příležitosti pro mladé
Unilever_vyzva (1)

Zdroj: www.unilevervyzva.cz

V prvním kole soutěže rozhoduje o postupu dvaceti nejlepších projektů do druhého kola veřejné hlasování (od 1. října 2014 do 18. ledna 2015). Projekty lze libovolně podporovat například na Facebooku a dalších sociálních sítích. Kreativitě se meze nekladou. Ve druhém kole už deset nejlepších projektů, které získají podporu 70 000 Kč na realizaci, vybere odborná porota složená z mentorů soutěže.

Mentoři budou důležitou součástí soutěže, nejenom co se týče hodnocení projektů, ale povedou mladé lidi a budou je inspirovat i při zdokonalování jejich projektů. Ke každému projektu mentoři připojí své komentáře a názory a bude jen na soutěžících, jak s podněty mentorů naloží. Tým mentorů bude složený ze členů vedení společností Unilever ČR a Unilever Slovensko a z uznávaných odborníků, jakými jsou například doc. Ing. Vladimír Kočí Ph.D., děkan Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT, nebo Mgr. Ján Dubnička, odborník na koučink a profesní rozvoj.

Zájemci mohou do soutěže přihlásit svůj projekt od 1. října do 31. prosince 2014 na webové stránce www.unilevervyzva.cz. Deset vybraných finalistů bude oznámeno na konci ledna 2015 a vítězné projekty budou představeny v únoru 2015. Od března do června 2015 potom bude probíhat realizace projektů.

Aktuální informace o soutěži najdete na facebookové stránce: zde.

Rádi byste se podíleli na zlepšování prostředí na naší planetě? Neváhejte a přidejte se také.

Zdroj perexové fotografie: www.unilevervyzva.cz

Markéta Popelářová

Markéta Popelářová

Na světě je plno věcí, které mě dokážou nadchnout. Ale když začnete konverzovat na téma vzdělávání, věřte mi, jdete na jistotu. Stejně tak si ale s vámi ráda popovídám o cestování, jazycích, zajímavých lidech, hezkých kavárnách a minimalismu. Nejen prostřednictvím článků se pokouším přispět k tomu, aby se lidé dozvídali o nových projektech a myšlenkách, které by je mohly inspirovat k cestě za svými vlastními cíli. Protože na dělání toho, co nás baví, není v životě nikdy pozdě.

Zanechte komentář