Naučmese Fest objasnil tajemství neurovědy Evernote i skládání origami

V obraze / 18.11.2014

Přes 90 účastníků se v sobotu 18. října nahrnulo do pražského Impact Hubu, kde probíhala tradiční akce plná networkingu, sdílení a získávání nových dovedností.

Brány coworkingového prostoru na Smíchově se otevřely již v 8 ráno, aby se všichni stihli rozkoukat, nasnídat a nakopnout úžasnou kávou z pražírny Coffee Source z rukou kluků z Cafe Prostoru.

Po vydatné snídani sestávající z dřevorubeckých krajíců domácího chleba s poctivou paštikou, quiche s řepou a kozím sýrem i něčeho sladkého na zub od dua Gazdinka se všichni účastníci sešli na úvodní slovo s organizátory.

nms_05

Catering byl báječný a vhodný i pro vegany. Zdroj: Facebook Naučmese.cz

„Vážně nás těší, že jste se poslední slunnou sobotu v tomto roce rozhodli zavřít pod jednou střechou zrovna s námi,“ odlehčil atmosféru Adam Marčan a spolu s Honzou Tinkou a Bětkou Rektorisovou popřáli necelé stovce účastníků skvělou zábavu. A že jí bylo!

Na kurzu Janky Chudlíkové Vylaď se, soustřeď se se vesele prodýchávaly plíce, zapojoval mozek a nacvičoval body language vítěze. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že „v dnešní době si neustále vyrábíme hladinu konstantního stresu, a to kvůli to-do listům. Spolu s multitaskingem jsou největším zabijákem kreativity a efektivního výkonu.“ Nutno říct, že nezůstalo jen u teorie. Temperamentní lektorka šla skutečně do hloubky a dotkla se niterných problémů každého z nás.

nms_01 - Copy

Inspirativní prostory Hubu účastníky bavily. Zdroj: Facebook Naučmese.cz

A když už jsme u odemykání, nelze nezmínit čertovo kvítko celého festivalu, vtipálka Karla Izeru s kurzem Otvírání zámků šperhákem. Z místnosti, kde své „učně“ hecoval v titěrné práci, se neustále ozýval smích. „Na příští Naučmese Fest klidně můžete přijít dřív než organizátoři a počkat tu na ně,“ smál se spolu s ostatními.

nms_06

Příprava sushi je kreativní, ale daleko zábavnější je ho jíst! Zdroj: Facebook Naučmese.cz

V dalších místnostech se vyráběla domácí zubní pasta z jílu a skořice, pracovalo s vonnými oleji a spolu s lektorkou Juditou Klementovou z KosmetikaHrou.cz se vykládalo o přírodním zkrášlování.

Jinde se zase zvedaly Kettlebelly a ochutnávala 99% čokoláda – tou si Michal Turna získal pro svůj kurz Superčlověkem za 3 měsíce většinu účastníků. Dan Gamrot nás pak nechal nahlédnout do svého Evernotu, Tomáš Tatranský se postaral, abychom pasivně vydělávali, a Nimka nás naučila vyrábět úžasné domácí sushi.

nms_02 - Copy

Superčlověkem za 3 měsíce se stanete s Kettlebelly. Zdroj: Facebook Naučmese.cz

„Nejvíc mě překvapilo a zároveň nadchlo skládání origami. Jsem na tyhle věci levá, o to víc mě těší vlastnoručně vyrobená labuť a růžička,“ nechala se slyšet účastnice Adéla.

nms_03 - Copy

Kurzy vyžadující zručnost a soustředěnost se v dnešní počítačové době těší velké oblibě. Zdroj: Facebook Naučmese.cz

„Jsem rád, že jste se z té výzvy nesložili,“ zavtipkoval při závěrečném zhodnocení lektor Milan Prikner. V uvolněném duchu se pokračovalo večeří, vínem a afterparty, až se dorazilo do Lucerna Baru za písničkou a trochou tance. Tak zase příště!

Zdroj perexové fotografie: Facebook Naučmese.cz

Pavla Lokajová

Pavla Lokajová

Copywriterka, redaktorka a věčná životní idealistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych sama chtěla číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova, z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den.

Zanechte komentář