l-tyrosine, sportovní doplňky, doplňky stravy

Chcete mít lepší náladu i výkon? Pak je tu L-Tyrosine

Sport / 15.11.2014

Autor:

L-Tyrosine je doplněk, který není radno opomíjet. Pomáhá snížit hladinu stresu, což se hodí nejen ve sportovní zátěži. A co ještě L-Tyrosine umí?

Všichni občas potřebujeme pozitivní doping od našeho mozku. Ať už jsou to endorfiny nebo jiné prospěšné hormony. Ty jsou přenášeny neurotansmitery, bez kterých by nám samotné hormony byly platné jak papežovi kondom. Co když ale těchto transmiterů (přenašečů) nedokáže naše tělo vytvořit dost? Pak je čas sáhnout po doplňcích stravy.

Co je vlastně L-Tyrosine?

Jedná se o aminokyselinu, která se přímo podílí na tvorbě a regulaci neurotransmiterů. Nese tak významný podíl nejen na tom, jak moc jsme bdělí, ale i motivovaní. To se hodí zejména při dodržování diety, která ke každému sportu neodmyslitelně patří. Má také nemalý vliv na to, jak dokážeme zvládat stres. Je to, jako by vám nákladní vlak vozil plné vagony gumových medvídků. Neurotansmitery jsou vlak, gumoví medvídci jsou hormony jako například kortizol nebo endorfiny. L-Tyrosine je uhlí pro ten vlak. Není uhlí, nebudou medvídci. Jednoduché. Poslední výzkumy navíc ukazují, že tělo není schopné při intenzivním tréninku nebo stresu vytvořit dostatek tyrosinu. Pro aktivní sportovce je to tedy jasná volba.

l-tryrosine, sportovní doplňky, doplńky stravy

L – Tyrosine od firmy Nu3tion. Foto: Jan Markel, Generace 21

Jak si L-Tyrosine doplnit?

Měli jsme možnost vyzkoušet L-Tyrosine v prášku od firmy Nu3tion. Jeho velkou výhodou je, že není doplněn žádnými umělými konzervanty ani éčky. Jako čistě přírodní produkt je tak vhodný úplně pro každého. Pokud tedy chcete povzbudit psychiku, lépe se soustředit, mít větší tah na branku, jen do toho. Stačí rozmíchat 1 gram tyrosinu ve studené vodě. Výborně plní i funkci předtréninkového nápoje. Dodává se ve formě jemného prášku, který se snadno rozpouští.

Hledáte psychickou vzpruhu? Věříme, že po přečtení tohoto článku už nebudete muset.

Další informace najdete na webu www.nu3tion.cz.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář