5 důvodů, proč začít sportovat!

Sport / 19.1.2013

Chcete začít sportovat ale přitom si myslíte, že k tomu nemáte důvod? Tak to jste na omylu!

Ne všichni mají sportovní aktivity na seznamu nejoblíbenějších činností. Mnozí se k cvičení přemlouvají i půl dne a hledají důvody, proč se tomu vyhnout. My jsme pro vás našli pravý opak! Vybrali jsme pro vás deset důvodů, proč začít sportovat!

1. Sport snižuje váhu, formuje postavu a pomáhá hubnout!

A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč sportu propadnout! Pokud budete pravidelné cvičení opravdu dodržovat, můžete na sobě první změny vidět již za čtyři týdny. Jestliže ke cvičení přidáte navíc i správný jídelníček, přebytečné kilogramy půjdou dolů úplně samy!

2.  Zdroj dobré nálady

Díky radosti z pohybu váš organismus začne vyplavovat ony zázračné endorfiny, které mají na starost vaši dobrou náladu. Radujte se z pohybu!

Nemusíte sportovat sami! Vezměte s sebou přátele! Zdroj:photl.com

Nemusíte sportovat sami! Vezměte s sebou přátele! Zdroj:photl.com

3. Seznámení se s novými lidmi.

Kde jinde se seznámit s lidmi se stejnými zájmy, než na společné hodině cvičení? Třeba najdete někoho, s kým se budete moct navzájem podporovat!

Sportem můžete zahnat deprese a chmurné myšlenky. Nechte je daleko za sebou, sportujte!

4. Oddalujete učení a další povinnosti!

I když by se to dělat asi vážně nemělo, díky sportu oddalujete učení a další povinnosti, do kterých se vám zrovna teď nechce. Po hodince pořádné cvičení budete pod takovým přívalem energie, že všechno půjde samo!

5. Odreagování

Při sportování se soustředíte výhradně na sebe, a proto se při něm velmi dobře odreagujete a zapomenete na problémy, která vás zrovna trápí.

Tak co vy na to? Začnete už také sportovat? Určitě přijdete i na další důvody, proč se do toho pustit. Nezapomeňte, že sportováním posilujete nejen své svalstvo, ale i zdraví!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář