5 + 3 nejlepší YouTube kanály s domácím cvičením

Sport / 28.11.2014

Rádi byste cvičili doma, ale nemáte tušení, kde najít ta nejlepší sportovní videa? Nevadí. My vám pomůžeme!

Na YouTube je nahrané nepřeberné množství sportovních videí s domácím cvičením. „Kdo se v tom má sakra vyznat?“ říkáte si. Nenechte se odradit! Nahlédněte s námi na kanály, které nás nejvíce zaujaly a kde najdete ta nejlepší cvičební videa.

1. XHIT Daily

Kanál, který zaujme svou různorodostí. Najdete zde cvičení podle Victoria’s Secret modelek, strečinková videa, videa pro začátečníky, ale i videa, která se soustředí na spalování tuků nebo na zpevnění středu těla. Předcvičovatelky vám každý cvik důkladně vysvětlí – bohužel v angličtině, která zde ale není nikterak složitá.

Malá ochutnávka: I pětiminutový „abs workout“ pořádně potrápí vaše břišáky, přesvědčte se sami!

2. Blogilates

Kanál, jehož autorkou je fitness instruktorka Cassey Ho, vás nadchne! Cassey je usměvavá slečna, která vás dokáže zábavnou formou motivovat k pohybu. Řídí se mottem: „Trénuj jako zvíře a budeš vypadat krásně!“ Jazykem je zde opět málo složitá angličtina.

Malá ochutnávka: Zkuste patnáctiminutové cvičení, které posílí a vyrýsuje vaše stehna.

3. Hejbejse TV

Kanál, jenž obsahuje videa s posilováním všech svalových skupin, strečinková videa, ale i oblíbené kardio. Zacvičte si s Hankou Kynychovou, sympatickou předcvičovatelkou, ze které přímo srší pozitivní nálada a přístup. Hanka mluví česky, což je velké plus.

Malá ochutnávka: Máte rádi aerobic? I na vás v Hejbejse TV mysleli.

4. SvětCviků.cz

Kanál, který poskytuje videa s jednotlivými posilovacími cviky. Je vhodný pro ty, kteří mají radši, když si svůj posilovací plán sestaví podle sebe. Najdete zde jak cviky s vlastní vahou těla, tak s velkým gymnastickým míčem a TRX.

Malá ochutnávka: Zapomeňte na stereotypní sklapovačky a vezměte si na pomoc kupříkladu gymnastický míč.

5. BeFit

Kanál, který vás zaujme svou rozmanitostí. Najdete zde všechny druhy cvičení, na které si jen vzpomenete, a to dokonce i balet. Těšit se můžete také na jógu, pilates, kardio, ale i oblíbená videa Jillian Michaels, nemilosrdné trenérky, která vám nedovolí se flákat. Videa jsou v anglickém jazyce.

Malá ochutnávka: Zkuste sedmiminutové video, které zatočí s vašimi tuky!

Jaký je názor redakce Generace 21?

Aneta Gregorová (editorka sekce Hudba): Za sebe doporučuji elyogiachi – perfektní kanál pro ty, kteří chtějí sami doma začít s jógou!

Bára Švarcová (editorka sekce Kultura – Divadlo): Nemůžu si vynachválit kanál FitnessBlender. Najdete zde široké spektrum videí od jógy po posilování. Jako bonus ve videích nehraje hudba, každý si může pustit muziku dle vlastního vkusu.

Anna Kovárová (redaktorka sekce Design): Doporučuji kanál BikiniModelFitness.

Znáte další YouTube kanály s domácím cvičením, které stojí za zmínku? Máte rádi cvičení podle videí, nebo byste mu naopak něco vytkli? Zapojte se do diskuze!

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Martina Mikulášová

Martina Mikulášová

Studentka gymnázia, která se skoro pořád něčemu směje. Má ráda psaní a jednou by se jím chtěla živit. Mezi její další zájmy patří fitness, fotografování, lezení po skalách, orientační běh a konzumace jídla. Kontaktovat ji můžete na: martina.mikulasova@generace21.cz

Zanechte komentář