Švýcarsko zpřístupnilo novou atrakci pro otrlé

Cestování / 15.11.2014

Ve švýcarských Alpách byl otevřen jedinečný visutý most, který vám pořádně zvedne hladinu adrenalinu!

Chystáte se v blízké době do švýcarských Alp? V tom případě byste měli zbystřit. Na konci minulého měsíce byl totiž v ledovcovém areálu Glacier 3000, ve vesničce Les Diablerets na jihozápadě země, turistům zpřístupněn nový visutý most Peak Walk. Ten je unikátní v tom, že jako jediný na světě spojuje dva horské štíty ve výšce bezmála 3 000 metrů.

Lávka dlouhá 107 metrů a široká 80 centimetrů zavěšena bez jakékoliv podpěry spojuje vrcholky View PointScex Rouge. Při procházce po mostu vás čeká úchvatný pohled na dvě desítky alpských vrcholků, včetně Mont BlancuMatterhornu.

Ačkoliv se vám lávka spojující oba vrcholky může zdát trochu chatrná, turisté nemusejí mít žádné obavy. Její nosnost je neuvěřitelných 120 tun a návštěvníkům bude zdarma zpřístupněna celoročně, s ohledem na počasí.

Nejvyšší na světě

Peak Walk ale ve Švýcarsku není jediným mostem, ze kterého se vám zatočí hlava. V roce 2012 byl na vrcholu hory Titlis v kantonu Obwalden ve výšce 3020 metrů nad mořem otevřen most Titlis Cliff Walk, který dodnes drží post nejvýše položené visuté lávky světa. O dva roky dříve zase překlenul údolí Lauitobel téměř 60 metrů nad zemí visutý most Sky Walk, jež je se svoji délkou 374 metrů nejdelší v Evropě.

Sky Walk

Co do délky drží Sky Walk v Evropě prvenství dodnes. Zdroj: foter.com, Kecko

Jak je vidět, Švýcaři mají rádi adrenalin. Pokud plánujete výlet do Švýcarska, seberte všechnu odvahu a vychutnejte si jedinečné pohledy na alpské vrcholy.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Andreas Faessler

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář